U Beogradu je održana prezentacija monografije „Djeca žrtve rata 1991-1995“ i knjige „Šta su skrivile“ autora Nikole Borkovića.
Predstavljaju bolne i upečatljive informacije i činjenice kako su za vrijeme rata stradali oni najmlađi, oni koji nikom nisu nanijeli zlo. Govoreći o monografiji „Djeca žrtve rata“, Borković je kao urednik ovog djela objasnio da je ovo jedan od projekata Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica iz Banjaluke, koji već duže vrijeme sprovodi istraživanja o stradanju djece na području BiH tokom proteklog odbrambeno-otadžbinskog rata.
On je naveo da je prvo takvo izdanje monografija „Šta su skrivile“, koja govori o stradanju 12 beba u Kliničko-bolničkom centru u Banjaluci u junu 1992. godine.
Druga monografija Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, koja govori o stradanju najmlađih, jeste „Djeca žrtva rata“, gdje je do sada evidentirano 1.418 stradale djece.
Prikazan je i dokumenatrni film RTRS-a „Dah života“, autorke Snežane Brezo, koji prati priču o smrti 12 beba u banjalučkom Kliničkom centru 1992. godine i jedinom preživjelom dječaku – Marku Medakoviću, kojem je nedostatak kiseonika ostavio trajne posljedice.